Putyin terrorizmusnak nevezte a Belgorod elleni ukrán támadást
Orosz adatok szerint a szombati támadásában 24 belgorodi vesztette életét és több mint százan sérültek meg.
Orosz adatok szerint a szombati támadásában 24 belgorodi vesztette életét és több mint százan sérültek meg.
Oroszországban 2024 a családok éve lesz. Legalábbis Vlagyimir Putyin ezt jelentette be újévi köszöntőjében, amelyen az ország egységéről is szólt. Magyarországon is volt családok éve: 2018-ban.
Nem sok nyugati vezető mondhatja el magáról manapság, hogy újévi üzenetet kap az orosz elnöktől.
Vlagyimir Jegorovot, Vlagyimir Putyin orosz elnök szövetségesét szerdán találták holtan – jelentette az orosz állami média.
A szovjet politika egykoron számíthatott a kapitalizmusban csalódott, nem kommunista nyugati értelmiségiekre, akik hinni akartak egy igazságosabb társadalomban. Putyin is talált külföldön híveket, akik diktatórikus hatalomgyakorlására tekintenek példaként.
Az orosz ellenzéki vezető három hétig ismeretlen helyen volt, majd kiderült, hogy Oroszország legeldugottabb börtönkolóniájába, a Polar Wolf elnevezésű sarkvidéki intézménybe került.
Téves az az állítás, hogy hatástalan Ukrajna nemzetközi támogatása, mondja a német külügyminiszter a Frankfurter Allgemeine Zeitungban megjelent vendégkommentárjában.
Putyinnak amúgy sincs miért aggódnia, a felmérések szerint 80 százalék őt támogatja.
Egy évvel ezelőtt a világ komoly reményekkel várta az orosz megszállók elleni tavaszi ukrán ellenoffenzívát, ám a végül nyárra halasztott támadással nem sikerült elérni a kitűzött célokat, például az Oroszországot és a Krímet összekötő orosz közlekedési folyosó átvágását. A 2024-es év még nagyobb megpróbáltatásokat rejthet Ukrajna számára.
Miért maradt el az ukrán áttörés? Meddig állhat ki a Nyugat Benjamin Netanjahu Izraelje mellett? Valóban meggyengült-e a Nyugat? Mire készül Kína 2024-ben? Mi az, ami biztosan bekövetkezik, ha Trump visszatér? Mindezekre válaszoltunk globális geopolitikai évzáró podcastunkban.
Az amerikai adminisztráció orosz importot korlátozó új rendeletéről a Financial Times ír. Egy, a Foreign Policyben publikáló brit elemző a jobboldali populizmus nyugati térhódítását vizionálja. Vlagyimir Putyin külpolitikáját elemzi a Neue Zürcher Zeitung és a Der Standard, utóbbi szerint az orosz elnök egyik fő reménye Donald Trump 2024-es győzelme és annak következményei. A Trump–Biden-verseny várható kimenetelét latolgatja a New York Times, különös tekintettel a volt elnök elleni jogi eljárásra.
Hatalmas vagyonon osztozhatnak Silvio Berlusconi örökösei, a jelek szerint teljes egyetértésben. Az üzleti érdekeltségek egyelőre a család kezében maradnak, a különleges ingatlanokra azonban már keresik a vevőket.
Az izraeli miniszterelnök három, egyelőre teljesíthetetlennek tűnő feltételt szabott ahhoz, hogy véget vessenek a háborúnak a Gázai övezetben. Nemzetközi sajtószemlénkben előkerülnek a világ vezető lapjainak, szerkesztőinek értékelései 2023-mal, valamint reményei és félelmei is 2024-el kapcsolatban.
A Nyugat bénázása Kína szemében is a gyengeség jele lehet.
100 hibát találtak a jelentkezési lapján.
Az elfoglalt területekhez ragaszkodik.
Jens Stoltenberg biztos abban, hogy Ukrajna csatlakozni fog a NATO-hoz.
A brit lap szerzője végigveszi azokat a következményeket, melyek arra az eshetőségre vonatkoznak, ha a Nyugat átengedné Putyinnak Ukrajnát.
Bár tíz évvel a Majdan jelképezte forradalom és az orosz agresszió első hulláma után Ukrajna még nem érett az EU-tagságra, de elindult az euroatlanti integráció irányába, míg Oroszország egyre mélyebbre süllyed az önkényuralom mocsarába.
Háború, fegyveres konfliktus, katonai hadművelet – bár Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin is nagy jelentőséget tulajdonít annak, hogyan nevezzük az Ukrajnában zajló eseményeket, nemzetközi jogi értelemben teljesen mindegy, melyik kifejezést használjuk. A háborút ugyanis 75 éve nem a neve, még csak nem is a hadüzenet alapján definiálják, kizárólag a tényekre alapozzák annak megítélését.